Madeira nam je jedna od omiljenih destinacija. Za najljepši odmor u 2024 .godini savjetujemo da posjetite ovaj otok. Madeira je otok koji pripada Portugalu i jedna je od 20 najljepših destinacija Europe. Madeira se nalazi na oko 1000km od Lisabona i oko 600km od obale Maroka.
Ako želite posjetiti Madeiru pišite nam OVDJE ili putem chata (vidi dolje desno chat) i prosljedit ćemo ponude za odmor na ovom rajskom otoku.
Kako do Madeire?
Do Madeire morate putovati avionom iako ima i opcija brodom iz luka u Italiji i Španjolskoj, ali je putovanja tada znatno skuplje i duže. Avionske karte je najbolje potražiti na stranici Skyscanner i to one s polaskom iz Budimpešte (najbolja opcija) ili iz Beča, Ljubljane i Munchena.
Putovati na Madeiru možete i iz Zagreba s avionom, ali uz obvezno presjedanje i cijene su dosta visoke. Recimo da je povratni let između 200 i 350 € po osobi i to kako iz koje zračne luke, iz nekih direktnih dok iz drugih sa jednim presjedanjem.
Kada putovati na Madeiru?
Najbolje vrijeme za putovati je od travnja do listopada. Ako želite kupanje onda od sredine svibnja pa do sredine rujna. Vrijeme je odlično i temperature i u zimske mjesece znaju biti kao u proljeće. Za prvo putovanje na Madeiru savjetujemo boravak od barem 5 noćenja.
Funchal
Funchal je glavni grad otoka i mjesto na kojem trebate boraviti kada putujete na Madeiru. Cijena noćenja u hotelu u ovom gradu je oko 400 kn za dvokrevetnu sobu, tj. 200 kuna po osobi.
Funchal nije velik grad i dovoljno je provesti tamo 2 dana kako bi dobili najbolji dojam o otoku i njegovom stanovništvu. Grad Funchal je prepun parkova, znamenitosti, otmjenih restorana i okružen je lijepim plažama pa ćete ovdje zato i najviše uživati.
Zašto posjetiti Madeiru?
- Tropska klima
- Predivne bijele plaže
- Odlična hrana
- Egzotična mjestašca, sela i gradići
- Predivna arhitektura kuća i ulica
- Ljetovati ovdje nije skupo!
Želite na putovanje? Rezervirajte preko BOOKING-a. Kliknite na link i usporedite cijene. Garantirano najbolje cijene, a sigurne rezervacije jer imate pravo besplatno otkazati hotele i apartmane, a velik broj smještaja nudi i opciju da platite novcem tek pri dolasku


